WikiAirways.cz - internetová encyklopedie civilního letectví
Osobní nástroje
Z WikiAirways
Přejít na: navigace, hledání

Saarland Airlines

Saarland Airlines byla německá charterová letecká společnost se sídlem na letisti v Düsseldorfu, která létala v letech 1992-93.

Obsah

Kódy společnosti

Historie

Saarland Airlines byly založeny začátkem roku 1992 sárským podnikatelem Josefem Tabellionem a jeho tureckým obchodním partnerem s cílem převzít charterové lety z Düsseldorfu zkrachovalé Noble Air. Nová společnost zahájila provoz 4. dubna 1992 letem z Düsseldorfu do tureckého Dalamanu. Let byl operovan Boeingem 737-300 pronajatým od dánské Maersk Air. Od října 1992 aerolinie provozovala pronajatý Boeing 737-300 ve vlastních barvách. V prosinci 1992 společnost převzala Hamburg Airlines, které se staly její dceřinou společností. Výmenou získal vlastník Eugen Block 20-ti procentní podíl v Saarland Airlines. Podíl ve společnosti dostal i zakladatel Nürnberger Flugdienst Hans Rudolf Wöhrl.

Na jaře 1993 Saarland Airlines rozšířily svou flotilu o dva pronajaté letouny Airbusy A320-200. Společnost létala zejména pro německou cestovní kancelář MP Travel Line do Portugalska a Turecka. V červnu však tato cestovní kancelář vyhlásila bankrot. Neuspěla ani MP Touristik, ve které měla aerolinie pětinový podíl, a jež se pokoušela převzít letecké zájezdy MP Travel Line. O měsíc později i tato cestovní kancelář zbankrotovala a Saarland Airlines se nepodařilo získat nové zákazníky. V prosinci 1993 proto letecká společnost zastavila provoz a vyhlásila konkurz.

Flotila


Odkazy

Reference