WikiAirways.cz - internetová encyklopedie civilního letectví
Osobní nástroje
Z WikiAirways
Přejít na: navigace, hledání

Mint Airways

Mint Airways byla španělská letecká společnost se sídlem na letišti Madrid-Barajas specializující se na charterovou přepravu a ACMI pronájmy.

Obsah

Kódy společnosti

  • ICAO kód: MIC
  • Callsign: MINT AIRWAYS

Historie

Mint Airways byly založeny v roce 2009 a provoz zahájily 20. června 2009 s letounem Boeing 757-200 převzatým od společnosti Flyglobespan. Na přelomu roků 2010/11 Mint Airways zařadily do flotily letoun McDonnell Douglas MD-83. Hlavním předmětem činnosti byly ACMI pronájmy pro jiné letecké společnosti. Letadla společnosti nejčastěji létala pro evropské a severoafrické aerolinie, například pro Air Méditerranée, Axis Airways, Blue Panorama, Air Italy, Spanair, Nouvelair, Atlas Blue či Royal Air Maroc. V listopadu 2011 se let Boeingu 757 z Amritsaru do Birminghamu pro rakouskou Comtel Air dostal do titulků zpravodajství, když cestující se museli ve Vídni složit na palivo a letištní poplatky. 22. května 2002 Mint Airways oznámily bankrot a zastavení provozu.

Destinace

Mint Airways v roce 2009 létaly charterové lety pro cestovní kanceláře z Madridu do Káhiry a Assuánu v Egyptě, Ammánu v Jordánsku.

Flotila

V dubnu 2012 se flotila Mint Airways skládala:

Externí odkazy

Tento článek používá texty z článku "Mint Airways" na německé Wikipedii.