WikiAirways.cz - internetová encyklopedie civilního letectví
Osobní nástroje
Z WikiAirways
Přejít na: navigace, hledání

Air Uganda

Air Uganda je národní leteckou společnosti Ugandy se základnou na mezinárodním letišti v Kampale. Air Uganda je obchodní značkou společnosti Meridiana Africa Airlines (Uganda), která je součástí Celestair Group, kterou vlastní Aga Khan Fund for Economic Development (AKFED) a jež kontroluje také Air Burkina a Air Mali.

Obsah

Kódy společnosti

  • IATA kód: U7
  • ICAO kód: UGA
  • Callsign: UGANDA


Historie

Společnost Air Uganda byla založena v roce 2007 a komerční lety zahájila 15. listopadu 2007. V roce 2008 aerolinie uzavřela dohody o code-sharingu s Air Tanzania na linkách do Dar es Salaamu a Zanzibaru a dále s Brussels Airlines na její lince do Bruselu. O rok později Air Uganda zahájila spolupráci se súdánskou Marsland Aviation a zahájila lety do Džuby na jihu Súdánu. Cestující Air Uganda mohli dále pokračovat letem Marsland Aviation z Džumy do Chártúmu. Na linku Džumy byl v rámci spolupráce umístěn kód Brussels Airlines. V roce 2010 byla uzavřena dohoda o code-sharingu s RwandAir a zahájeny lety do Kigali. Linka byla provozována denně letouny Bombardier CRJ-200. Od ledna 2012 Air Uganda na letišti v Entebbe zajišťuje handling svých letadel i letounů dalších aerolinií. V roce 2012 přepravila Air Uganda celkem 155 tisíc cestujících. Air Uganda otevřela 8. července 2013 novou linku do Mogadišu, která je provozována rovněž letouny Bombardier CRJ-200. Od srpna 2013 je v platnosti nová code-sharingová dohoda s RwandAir.

Destinace

Mezinárodní destinace (stav 09/2013): Arusha, Bujumbura, Dar es Salaam, Džuba, Goma, Kigali, Mogadišu, Mombasa a Nairobi.

Všechny lety jsou operovány ze základny v Entebbe. Plánované vnitrostátní lety zatím nebyly zahájeny.

Flotila

Flotila Air Uganda se v září 2013 skládala z těchto letadel:

Externí odkazy

Tento článek používá texty z článku "Air Uganda" na anglické Wikipedii.